e
sv

Sıfırdan İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan İngilizce öğrenmek için öncelikle buna karar vermeniz gerekir. Kendinizden emin olmalı ve düzenli bir şekilde çalışacağınıza dair kendinize söz vermelisiniz.

Sıfırdan İngilizce öğrenmek için öncelikle buna karar vermeniz gerekir. Kendinizden emin olmalı ve düzenli bir şekilde çalışacağınıza dair kendinize söz vermelisiniz. Daha sonra ise yavaş yavaş bilgi toplamaya başlayabilirsiniz. Peki, evde İngilizce nasıl öğrenilir?


Youtube videoların izleyin
İngilizce öğrenmenin en kolay yollarından birisi de Youtube’da ilginizi çeken videoları İngilizce altyazılı izlemektir. Bunu yaparken video dilinin ve alt yazının İngilizce olmasına dikkat edin. Bu yöntemle zaman içerisinde kelimeler aklınıza yerleşecek ve düzenli çalışma sonucunda kendinizdeki gelişmeyi fark edebileceksiniz.


İngilizce kitaplar okuyun
İngilizce gelişimini artırmak ve daha çok verim almak için İngilizce dilinde yazılmış olan kitaplar okuyabilirsiniz. Okuyamam diye asla ve asla üzülmeyin. Çünkü her seviye için kitaplar bulunuyor. Bu yöntemi denerken anlamını bilmediğiniz kelimelerin altını çizin. Size ne çağrıştırdığını düşünün ve sözlükten anlamına bakın. Bu sayede kelimeyi bir sonraki görüşünüzde hatırlayacaksınız.


Gün içerisinde İngilizce konuşun
Gün içerisinde konuşurken kendinizle İngilizce konuşun. Bir ayna karşısına geçin ve birisiyle sohbet ediyormuş gibi İngilizce konuşmaya çalışın. Evdeki eşyaların İngilizce karşılıklarını düşünün ve kafanızdan tekrarlayın. Düzenli çalışma ve tekrar sonrasında artık istediğiniz kıvama gelebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Sıfırdan İngilizce Nasıl Öğrenilir?