e
sv

Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Bence ellerin bakımlı görünmesini sağlayan şey temiz ve sağlıklı tırnaklar. Ancak ne yaparsak yapalım bazen tırnaklarımızı uzatamayız, istediğimiz forma getiremeyiz. İşte sizlere bu yazımda tırnaklarınızı uzatamıyor, takma tırnak kullanıyorsanız o takma tırnakları atıp sağlıklı tırnaklara kavuşmanız için yapmanız gereken şeylerden bahsedeceğim.

1.Öncelikle tırnaklarınız çok çabuk kırılıyorsa, bunun sağlık problemlerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını araştırmalısınız. Bu sorunlar vitamin eksikliğinden de olabilir, tırnak yiyor da olabilirsiniz. Bunun da tedavi edilmesi şarttır. Eğer tırnaklarınızı yiyorsanız acı ojeden yararlanabilirsiniz.

2.Tırnakların uzaması için bakımın ilk adımı törpülemekten geçmektedir. Küt kesimi asla tavsiye etmiyoruz, çünkü küt kesilen tırnaklar uzamaz ve çabuk kırılırlar. Tırnaklarınızı yuvarlak bir biçimde keser ve törpülerseniz tırnaklarınızın daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlarsınız.

3.Ojesiz gezemiyoruz, renk renk ojelere bayılıyoruz. Evet ama tırnaklarımızın da hava almaya ihtiyacı vardır. Tırnaklarınızı sıklıkla nefes aldırmanız tırnaklarınızın daha çabuk uzamasını sağlayacaktır.

4.Ellerinizi soğuk su ile yıkamanız tırnaklarınızın normale göre daha hızlı uzamasını sağlar.

5.Evde uygulayacağınız doğal yöntemlerle de daha sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Bitmiş bir limon kabuğuna iki damla kadar zeytinyağı ekleyin ve tırnaklarınıza masaj yapın. Bu kür tırnaklarınızın sertleşmesini ve bundan dolayı da kırılmamasını sağlayacaktır.

6.Ellerimizi nemlendirdiğimiz gibi tırnaklarımızı da nemlendirmeyi unutmuyoruz. Kreminizin içeriğinde gliserin ve zeytinyağı olmasına dikkat edin 🙂

7.Sirkenin tırnaklara faydasını hiç duymamış olabilirsiniz ama o da tırnak bakımında müthiş bir malzemedir. Bir miktar tuz ve sirkeyi karıştırıp tırnaklarınızı 5 dakika bu karışımda bekletip temizleyin. Eğer bu kürü her gün düzenli olarak uygularsanız sonuçlarına inanamayacaksınız 🙂

8.Eczaneden temin edebileceğiniz e vitaminini el ve tırnaklarınıza uygulayıp masaj yapabilirsiniz.

9.Tırnaklarınıza 4 günde bir uygulayacağınız menekşe yağı hem sert hem de uzun tırnaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bir de buraya harika bir kür bırakıyorum. Uygulayıp yorum bırakırsanız sevinirim 🙂

TIRNAK UZATAN DOĞAL KÜR

1 çay kaşığı bal, 1 çay bardağı süt ve 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştırıp el ve tırnaklarınıza masaj yapın ve 15 dakika boyunca bu karışımı ellerinizde bırakın. Sonrasında soğuk su ile yıkayın. Bu karışım el ve tırnak bakımı için müthiş bir karışımdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?