e
sv

Silah Ruhsatı Nasıl Alınır Almak İçin Ne Gerekiyor?

Silah ruhsatı nasıl alınır? Silah ruhsatı almak için gerekli evraklar nelerdir? Silah ruhsatı nasıl alınır? gibi sorulara bu yazımızda cevap bulduk. Silah ruhsatı, genel olarak şahısların bulundukları ildeki valilikler tarafından yürütülmektedir. Bunun dışında ruhsat alımına başvuracak kişiler, 21 yaşından büyük olmak zorundadırlar.

Silah Ruhsatı Nasıl Alınır?

Silah ruhsatı almak isteyen bireyler, alınan sıkı önlemler sonucunda bazı süreçler ve gerekli olan belgeler ile silah sahibi olabilmektedirler. Silah ruhsatları, yasa ve yönetmeliklerde yapılan değişiklikler ile birlikte, yivsiz veya yivli av tüfekleri veyahut tabancalar üzerinde oluşabilecek düzenlemeleri, jandarma genel komutanlığı himayesine alınmıştır. Bunun dışında silah ruhsatları üzerinde boyut ve kullanım yönünden de değişikliklere gidilmiştir.

Silah Ruhsatı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Silah ruhsatı alacak kişiler öncelikle 21 yaşından büyük olması gerekmektedir. Yaş aralığını sağlayan kişiler ve silah ruhsatı için uygun bulunan adaylar, ilk önce ikamet ettiği yerde bulunan il valiliğine müracaat etmesi gerekmektedir. Eğer adayın sicil kaydı temiz ise, işlemlere başlanılabilir. Sonrasında aday sağlık raporunu, vesikalık fotoğrafını, herhangi bir yere vergi borcunun da bulunmadığına dair kanıtı, ruhsat için ödediği harç makbuzunu ve gerekli olan belgeleri, silah ruhsatından göstermek durumundadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Silah Ruhsatı Nasıl Alınır Almak İçin Ne Gerekiyor?