e
sv

Mide Bulantısını Geçirmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Hemen hemen hepimizin sıkıntılarından biri de ara sıra hayatımızı zorlaştıran mide bulantılarıdır. Ne yaparsak yapalım bazen geçirmede zorluk çekeriz. Şimdi sizlere mide bulantısını geçirmek için bazı yöntemler sunacağım. Bu yöntemleri uygulayarak mide bulantınızı geçirmeniz mümkündür.

Birçok sebeple oluşan mide bulantıları, sonrasında kusma hissi ile birleşince insanları oldukça rahatsız eder. Mide bulantılarının arkasında stres, bazı kokular, hamilelik, araba tutması gibi hafif sebepler olduğun gibi ciddi hastalık belirtileri de olabilir. Bunlar; vertigo, bağırsak iltihabı, migren, reflü, apandisit, ülser gibi bir çok hastalık olabilir. O yüzden eğer geçmeyen mide bulantılarınız varsa mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

Mide Bulantısını Ne İyi Gelir?

1.Zencefil Çayı İçin

Zencefil, mide bulantısına en iyi gelen besinlerin başındadır. İsterseniz zencefili koklayarak isterseniz de çayını yaparak mide bulantınızı engelleyebilirsiniz.

2.Bol Su İçin

Bazen çok susuz kaldığımız zamanlarda mide bulantısı yaşarız. Bundan dolayı suyu belirli aralıklarla, düzenli olarak içmeniz mide bulantınıza iyi gelecektir.

3.Nane & Limon

Mide bulantısını geçirmek için en bilinen yöntemdir nane&limon. İster bir nane koklayın, ister limon suyu için, isterseniz de nane ve limonu birlikte kaynatıp için. Bu yöntemler midenize çok iyi gelecektir.

4.Temiz Hava Alın

Kapalı, havasız mekanlarda oksijensiz kaldığımız da mide bulantısı gerçekleşebilir. Bundan dolayı açık havaya çıkıp, temiz bir havayla yürüyüş yapmak da size iyi gelecektir.

5.Tuzlu Atıştırmalıklar

Eğer hamile iseniz sabah bulantınız çok olur. Tuzlu atıştırmalıklar bu mide bulantıları sizin için en doğal yöntemdir.

6.Muz

Muz, potasyum bakımından zengin bir besin olması nedeniyle mide bulantınızı uzun süreli olarak bastırabilmektedir.

7.Derin Derin Nefes Alın

Temiz havada derin bir nefes almak, hafif mide bulantılarınız için en doğal yöntemdir. Özellikle de yemeği fazla kaçırdığınızda veya alkol alımından kaynaklanan bulantılara oldukça faydalıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Mide Bulantısını Geçirmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor?