e
sv

Uçuktan Kurtulmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Uçuk, dudak, ağız veya diş etinde çıkan ağrılı yaralardır. Bir tür mikrobik enfeksiyondur. Bazen stresten dolayı, bazense bazı hastalıkların sonucunda dolayı ortaya çıkabilir. Uçuğu geçirmek için doğal, bitkisel yollara başvurabilirsiniz. Sizlere bu yazımda uçuğu geçirmek için kullanabileceğiniz doğal ürünlerden bahsedeceğim.

Uçuğa iyi gelen, kurutan bazı bitkiler bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak uçuğun geçmesini sağlayabilirsiniz. İşte uçuğa iyi gelen bitkiler;

ALOEVERA

Aloevera her şeye iyi geldiği gibi uçuğa da iyi gelen bir bitkidir. Aloevera bitkisinden çıkan jeli uçuğunuzun üzerine sürün ve kısa süre içerisinde geçtiğine şahit olun. Kuvvetli bir antioksidan olan aloevera uzmanlar tarafından uçuğun tedavisi için önerilmektedir.

PORTAKAL

Bilindiği üzere C vitamini uçuğa iyi gelmektedir. Bu nedenle C vitamininden oldukça zengin olan portakalı günde 1 kere tüketerek uçuğunuzun geçmesini sağlayabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞI

E vitamini de uçuk tedavisinde son derece önemli olan bir vitamindir. E vitamini denildiğinde de ilk akla gelen zeytinyağı uçuk tedavisinde önemli bir rol oynar. Zeytinyağını bir pamuk ile uçuğunuzun üzerine sürerek uçuğunuzun geçmesini sağlayabilirsiniz.

YOĞURT

Yoğurt probiyotik bakımından son derece zengin bir besindir. Uçuğa iyi gelen besinler arasında yer alan yoğurdu direkt uçuğunuzun üzerine sürerek geçmesini sağlayabilirsiniz.

NANE YAĞI

Antiviral özelliği olan nane yağı uçuk yaralarına çok iyi gelmektedir. Özellikle uçuğun çıktığını anladığınız zaman o bölgeye nane yağı uygulamanız uçuğu çıkmadan iyileştirecektir. Aynı zamanda nane yağı uçuğun ağrı ve acısını da hafifletecektir.

SARIMSAK

Her derde deva olan sarımsak, uçuk yaralarında da tercih edilen bir besindir. Doğal mikrop öldürücü olan sarımsağı, ezip püre haline getirin ve uçuğunuzu üzerine sürün, Uçuğunuzun kısa sürede iyileştiğini göreceksiniz.

SİRKE

Anti-bakteriyel özelliği ile bildiğimiz sire uçuk tedavisinde de son derece etkili bir üründür. Sirkeyi pamuk ile birlikte günde 2 defa uçuğunuzun üzerine sürüp uçuk yaralarınızdan kurtulabilirsiniz.

Umarım verdiğim bu yöntemlerle uçuklarınızı geçirebilirsiniz. Hepinize sağlıklı günler diliyorum 🙂

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Uçuktan Kurtulmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?