e
sv

Selülitten Kurtulmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Ah o portakal kabuğu görüntüsü. Biz kadınların korkulu rüyası desem az demiş olmam sanırım. Her yaz mevsiminin gelişiyle hepimizi bir telaş alıyor. O mayo, bikiniler nasıl giyilecek diye. Ama bunu geçirmenin de yolları var tabii ki de. Birazdan vereceğim o yöntemleri. Ama unutmayın biz her halimizle GÜZELİZ 🙂

 

1.En Az 2 Litre Su İç

Su, su, su… Yaşam kaynağımız. Günlük su tüketimine özen gösterir, her gün 2 litre su içerseniz hem vücudunuz düzene girer hem de o portal görüntüsünden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

2.BACAKLARINIZA MASAJ YAPIN

 

Lavanta, portakal, jojoba, zambak, susam, kekik, limon, biberiye, yasemin yağlarını bir kabın içerisinde karıştırın. Selülitli bölgeye yağı iyice yedirin ve bütün bacağınıza kalçanıza kadar masaj yapmaya başlayın. Böylece kan akışınız hızlanacak ve bacağınızın içten içe ısındığını hissedeceksiniz.

3.KURU FIRÇALAMA UYGULAYIN

Vücudunuzu fırçalamak selülit oluşturucu maddelerin parçalanmasını sağlar. Kan akışını hızlandırır ve selülit görüntüsünün azalmasını sağlar.

4.KAFEİNDEN UZAK DURUN

Kahve, selülitin dostu olarak bilinir. Hele ki yağlı süt, şeker ve krema ile yapılmış kahveler daha da fena. Aman aman uzak durun onlardan. Ancak günden bir fincan içeceğiniz Türk kahvesinden hiç bir zarar gelmez.

5.YÜRÜYÜŞ YAPIN

Her gün düzenli olarak yarım saat yürümeniz sizi selülit riskinden ve selülitlerinizden kurtaracaktır.

6.ŞEKER VE PAKETLİ GIDALARDAN KAÇININ

Bütün yapay, işlenmiş gıdalar vücudun yapısını bozar ve selülite yol açar. Abur cuburlar, doymuş yağlar, paketli gıdalar vücudumuzda deformelere neden olur. Eğer selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız bu maddelerden uzak durun.

7.BOL BOL YEŞİLLİK YİYİN

Yeşil sebzeleri sık sık yemeye çalışın. Özellikle maydanoz ödem atmanızı sağlayarak selülitli bölgelerinizin daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayacaktır.

8.VİTAMİN VE MİNERALLERDEN DESTEK ALIN

Bir uzmana danışarak ihtiyacınız, eksikliğiniz olan vitamin ve mineralleri kullanın. Özellikle A, C ve E vitaminleri selülitli bölgelerin iyileşmesi için çok etkili vitaminlerdir. Selenyum, çinko ve betakaroten mineralleri de aynı şekilde selülite karşı savaş açar.

Bu verdiğim tavsiyelere uyarak o sinir olduğumuz görüntüden kurtulabilirsin. Ama sen böyle de güzelsin. UNUTMA!

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Selülitten Kurtulmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?