e
sv

Sivilce Geçirmek İçin Ne Gerekiyor?

Sivilce görülen en yaygın cilt problemlerinden biridir. Sivilceler nasıl geçer? , Ne yapmam gerekiyor? Bu soru hepimizin kafasında dolaşan bir sorudur. Yapmadığımız, denemediğimiz yöntem kalmamıştır sivilceleri geçirmek için. Yetişkinler sivilceli cilt ile başa çıkmayı öğrenirken gençler derinden etkilenebilir. Sizde sivilcelere kesin çözüm arayışındaysanız ve sivilceler hakkındaki doğal tedavi yöntemlerini merak ediyorsanız sizler için araştırdığımız bilgilere göz atabilirsiniz.

1. Sivilce Neden Olur?

Sivilce Neden Olur?

Kir, ölü deri ve çeşitli nedenlerle tıkanmış gözeneklerde sivilce oluşabilir. Tıkanmış gözenekler ayrıca siyah noktalara veya iltihaplanmaya neden olur. Akne aşırı aktif yağ bezleri, hormonal dengesizlik veya dalgalanma, stres, kötü beslenme, ilaçların yan etkileri ve hijyen eksikliğinden kaynaklanabilir. Gelelim sivilceleri geçirmede bize yardımcı olacak doğal malzemelere. Bu malzemeler hepimizin evinde bulunan malzemelerdir. Ve bize bu konuda yardımcı olacak malzemelerdir.

2. Diş Macunu

Diş Macunu

Parmağınızın ucuyla sivilcenin üzerine uygulayacağınız diş macunu, sivilcenin hızlı bir şekilde kurumasını sağlayarak, sivilceyi söndürecektir.

3. Limon

Limon

Limon akneye neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olan doğal bir antibakteriyeldir. Limonlarda bulunan sitrik asit, cilt üzerinde biriken aşırı yağdan kurtulmanıza yardımcı olur. Ölü deriyi döker ve temizler. Gece yatmadan önce sivilceli cildinize limonun ovarak uygulayın. Gece boyunca ciltte kalan limon sivilceyi kurutacak ve söndürecektir.

4. Beyaz Sirke

Beyaz Sirke

Bir pamuğa beyaz sirke damlatıp , sivilce üzerine hafif tamponlar uygulayın. Sirkenin asidi sayesinde sivilce içerisinde iltihap kolaylıkla dışarı atılacaktır.

5. Sarımsak

Sarımsak

Bir diş sarımsağı ezin ve kızarık sivilcelerinizin olduğu bölgeye uygulayın. 20 dakika kadar yüzünüzde bekleyen sarımsağı su ile durulayın. Sivilcelerinizin yatıştığını ve söndüğünü göreceksiniz.

6. Yumurta Beyazı

Yumurta Beyazı

Sivilcelerin üzerine yumurta beyazını sürün ve 20 – 25 dakika kadar bunu yüzünüzde bekletin. Soğuk suyla durulayacağınız yumurta beyazı, sivilcelerden en hızlı şekilde kurtulma yöntemlerinden biridir.

7.

Papatya Çayı: 

Papatya çayına bir tutam kuru maya ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Ilık suyla durulayın.
 
 
Karbonat: 

Karbonat ve suyu karıştırın ve krem kıvamında bir karışım elde edin. Gece yatmadan önce bu karışımı yüzünüze sürün ve gece boyu böyle kalmasını sağlayın Kalktığınızda ılık su ile durulayın.

Çilek: 

4 – 5 adet çileği ezin ve püre haline getirin. Püreyi yüzünüze sürerek 30 dakika kadar bekleyin. Su ile temizleyebileceğiniz bu maske sizi sivilcelerinizden kurtaracaktır.

Buz Küpleri :

Buz küpleri sivilcelerin ve kızarıklıkların üstüne uygulandığında gözeneklerin sıkılaşmasını ve aknelerin kurumasını sağlar. Ayrıca kan dolaşımı hızlandıracağı için yüzünüze gerginlik ve yumuşaklık verecektir.

Nane Suyu :  

Nanenin suyunu çıkardıktan sonra bir pamuk yardımı ile çıkan nane suyunu yüzünüze sürün. Sivilcelerin kurumasına yardım edecektir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Sivilce Geçirmek İçin Ne Gerekiyor?