e
sv

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Gerekiyor ?

Kilo günümüzde en önemli görünüş problemlerimizden birisidir. Karbonhidrat ağırlıklı beslenme düzeni, ev, okul, ve ofislerde hareket alanı kısıtlanması kilo alımının en önemli faktörlerinden.

Kilo günümüzde en önemli görünüş problemlerimizden birisidir. Karbonhidrat ağırlıklı beslenme düzeni, ev, okul, ve ofislerde hareket alanı kısıtlanması kilo alımının en önemli faktörlerinden.

1. Nasıl sağlıklı kilo verilir ? Kilo verirken nelere dikkat etmek gerekir? Her diyet listesi güvenilir midir?

Nasıl sağlıklı kilo verilir ? Kilo verirken nelere dikkat etmek gerekir? Her diyet listesi güvenilir midir?

Zayıflamak için çabalayıp dururken sonuç her zaman tatmin edici olmuyor ne yazık ki. Peki nasıl sağlıklı kilo verilir? Her diyet sağlık açısından faydalı değildir.  Söz konusu diyet olduğunda en çok dikkat edilmesi gereken nokta vücudumuzda ki hayati sistemi besleyip ihtiyaçlarını karşılamak ve gereksiz enerji alımını azaltmaktır. Böylece vücut istediği gibi aktif çalışmak için ihtiyacı olan sağlıklı yağları, kalsiyum, demir , fosfat gibi faydalı mineralleri, vitaminleri alır ve yaptığımız diyet sonucunda hastalıklara yakalanmayız.

Diyet yiyecekler her zaman faydalı olmayabilir. Özellikle süt ve yoğurt gibi temel besinlerin yağları vücut için faydalı ve gereklidir.

2. Sağlıklı ve Kalıcı Zayıflamak İçin Ne Gerekiyor?

Sağlıklı ve Kalıcı Zayıflamak İçin Ne Gerekiyor?

Bütün uzmanlar artık aç kalarak değil yemek yiyerek zayıflamanın daha sağlıklı ve kalıcı olduğunu savunuyor. Özellikle belli bir yaştan sonra metabolizma hızının düşmesiyle vücut yağlanmaya daha yatkın hale geliyor. Doğru zayıflama zamana yayarak kilo vermek ve sonrasında da yeme alışkanlığını kontrol altında tutmayı gerektiriyor. 

Hazır diyet listesi yerine sevdiğiniz yiyeceklerle zayıflayın. Bunun yanında bazı formülleri uygulayarak zayıflamayı kalıcı ve kolay hale getirebilirsiniz.

Hızlı kilo vermek için ne gerekiyor ? Hızlı kilo vermek için metabolizmayı hızlandırmak gerekiyor. Daha az yemek tamamen aç kalmak ise tam aksine metabolizmayı yavaşlatıyor. En iyi diyet beslenme şekli çok sık ve az yemek. Kısa aralıklarla yemek metabolizmayı uyararak hızlandırıyor. Spor yapmak ve hareket etmek de metabolizmayı hızlandıran başka bir etken. Metabolizmayı hızlandıran gıdalar tüketmek “proteinler, çorba, acı biber, elma armut, yeşil çay, kahve ..” hızlı kilo vermek için en etkili çözümlerden.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Gerekiyor ?