e
sv

Telefonda İnterneti Hızlandırmak İçin Ne Gerekiyor ?

Telefon ve tablet gibi android veya ios tabanlı cihazların internete bağlanma gücü değişiklik gösterir. Bazı cihazların modemleri güçlüyken bazıları o kadar verimli değildir

Telefon ve tablet gibi android veya ios tabanlı cihazların internete bağlanma gücü değişiklik gösterir. Bazı cihazların modemleri güçlüyken bazıları o kadar verimli değildir

1. Evin içinde modeme bağlı cihazınızın internet bağlantısı zayıfsa ne yapmak gerekiyor?

Evin içinde modeme bağlı cihazınızın internet bağlantısı zayıfsa ne yapmak gerekiyor?

Modeminiz yerde mi eğer modeminiz yerdeyse modeminizi yükseğe kaldırmayı deneyin böylece cihazınız modemi daha iyi algılayacaktır. İkinci olarak cihazınıza  Open Signal uygulamasını indirip evde nerelerde sinyalin daha yüksek olduğunu ölçebilirsiniz. Modeminiz evin uzak bir yerindeyse daha merkezi veya kullanım alanınıza yakın bir yere taşımayı düşünebilirsiniz.

2. Telefonda İnterneti Hızlandırmak İçin Ne Gerekiyor ?

Telefon ve tablette internetin yavaşlamasının en önemli ikinci kaynağı arkada çalışan uygulamalardır. Arka planda çalışan uygulamalarınızı ve en çok hangilerinin veri kullandığını öğrenmek için Ayarlar menüsünden Bağlantılar ve Veri Kullanımı menülerine bakıp uygulama verilerini inceleyebilirsiniz. Çok veri kullanan uygulamaları kaldırma veya durdurma seçeneklerini değerlendirin.

3. Bilgisayarda İnterneti Hızlandırmak İçin Ne Gerekiyor ?

Masaüstü bilgisayarlarında internet bağlantısı iki şekilde olmakta; harici bir Wifi alıcısı kullanmak veya kablolu bağlantı. WİFİ alıcınız istediğiniz performansı göstermiyorsa kablolu bağlantıya geçebilirsiniz. Bilgisayarda internetinizi yavaşlatan etkenlerden bazıları şöyle:

Ağınızı kullanan yabancılar. Özellikle kalabalık şehirlerde bazı internet hırsızları modeminize sızabilir. Bu sorunu çözmek için ağ bağlantılarından modeme bağlanan cihazları ve IP adreslerini görebilirsiniz. Bu sorunu çözmek için modeminize bağlanan cihaz sayısını sınırlamak ve şifrenizi güncellemek yeterli.

Bilgisayarınız aniden yavaşlarsa zararlı yazılımların sisteme girdiğini gösterebilir. Virüs taraması yaparak bu zararlılardan kurtulabilirsiniz.

Bilgisayarınızda yüksek veri aktarımı gerektiren işlemlerde kablolu bağlanarak internet hızınızı yükseltebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Telefonda İnterneti Hızlandırmak İçin Ne Gerekiyor ?