e
sv

Twitter’da Popüler Olmak İçin Ne Gerekiyor?

Twitter kullanıcılar arası iletişimi sağlayan, kendi düşüncelerimizi özgürce ifade edebildiğimiz bir sosyal medya sitesidir. Önceden 140 karakter olan ve daha sonra gelen güncelleme ile 280 karakterle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca Twitter da fotoğraf, video paylaşabilmeniz mümkündür. Sizlerde kendi düşüncelerinizi paylaşıp , ilgi çekici tweetler yazarak twitter'de fenomen olabilirsiniz.

Twitter kullanıcılar arası iletişimi sağlayan, kendi düşüncelerimizi özgürce ifade edebildiğimiz bir sosyal medya sitesidir. Önceden 140 karakter olan ve daha sonra gelen güncelleme ile 280 karakterle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca Twitter da fotoğraf, video paylaşabilmeniz mümkündür. Sizlerde kendi düşüncelerinizi paylaşıp , ilgi çekici tweetler yazarak twitter’de fenomen olabilirsiniz.

1. TWEETLER KISA VE ÖZ OLMALI

TWEETLER KISA VE ÖZ OLMALI

Tweetlerinizi uzattığınız takdirde kullanıcılar sıkılır ve sizi takip etmeyi bırakırlar. Bu yüzden tweetleriniz anlamlı ama kısa olmalıdır.

2. ANLAŞILIR TWEETLER ATIN

ANLAŞILIR TWEETLER ATIN

Tweetlerinizin herkes tarafından anlaşılması çok önemlidir. Aksi takdirde sadece sizin anlayacağınız tweetler takipçi kaybetmenize neden olacaktır.

3. TAKİPÇİLERİNİZLE SAMİMİ OLUN

TAKİPÇİLERİNİZLE SAMİMİ OLUN

Takipçilerinizle  doğru bir şekilde fikirlerinizi paylaşarak, onlarla iletişim halinde bulunarak takipçilerinizi kazanabilir, twitterda yer edinebilirsiniz.

4. TWİTTERA ZAMAN AYIRIN

TWİTTERA ZAMAN AYIRIN

Twitterda aktif olmazsanız, paylaşımlarınızı arada sırada yaparsanız takipçileriniz sizi takip etmeyi bırakacaklardır. O yüzden aktif olun ve paylaşımlarınızı düzenli yapın.

5. HASHTAG KULLANMAYA DİKKAT EDİN

HASHTAG KULLANMAYA DİKKAT EDİN

Twitter’ın en belirgin olan özelliğinden biri olan TT listesindeki hashtagleri kullanmaya mutlaka özen gösterin. Her tweetinizde hashtag kullanmak sıkabilir ancak gündemde olan hashtagleri kullanmanız size güzel geri dönüşleri sağlayacaktır.

6. DİKKAT ÇEKİCİ KONULAR SEÇİN

DİKKAT ÇEKİCİ KONULAR SEÇİN

Herkesin ilgisini çekebileceğiniz, eğlenceli, farklı paylaşımlarda bulunun. Hiç kimsenin profilinizden çıkmak istemeyeceği bir kullanıcı haline gelin.

Sıradaki içerik:

Twitter’da Popüler Olmak İçin Ne Gerekiyor?