e
sv

Ter Kokusunu Önlemek İçin Ne Gerekiyor

Ter kokusundan hepimiz muzdaribizdir. Havanın sıcak olması, günün koşuşturması derken hepimiz terleriz. Çok terleyen kişilerde çevresindekilere vereceği rahatsızlıktan ötürü kendilerini huzursuz hissederler. Tabii ki bunu önleminde bir takım yolları var. Bu yazımda sizlere ter kokusu için doğal çözümlerden ve nasıl giderebileceğimizden bahsedeceğim.

Vücuttaki toksin maddelerin sıvı yardımı ile gözeneklerden dışarı atılması olayına terleme denir. Aşırı terleyen insanlar bu tere çok fazla maruz kaldığından dolayı terleyen bölgelerde bakteriler oluşur ve bu da kötü bir koku oluşmasına neden olur. Ter kokusunu gidermenin en öncelikli etkeni kişisel temizliğe önem vermektir.

 

TER KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

Öncelikle giyeceğiniz kıyafetleri de doğru seçmeniz gerekmektedir. Naylon kuma kıyafetler yerine pamuklu kıyafetler seçmeniz ter kokusunu engellemenizi sağlar. Çünkü naylon kumaş teri emmez ve daha kötü bir koku oluşmasına neden olur. Daha çok terlediğimiz yaz aylarında bol bol duş alıp, deodorant ve cilt bakım ürünleri kullanarak ter kokusunun önüne geçebiliriz. Bir de doğal yöntemler ile ter kokusundan kurtulabiliriz. Hem pratik hem de bu doğal yöntemler şunlardır;

KARBONAT

Karbonat çok iyi bir temizleyici ve derinlemesine anında etki eden bir malzemedir. Terleyen bölgenize uygulayacağınız karbonat ile bakterileri öldürebilir, kötü kokuya sebep olmasını engelleyebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi, vücuttaki toksin maddeleri atarak bakterilerin ölmesini sağlar. Su ile karıştırdığınız elma sirkesini terleyen bölgenize her gün düzenli olarak sürün ve sonucunu görün.

LİMON

Limon anti-bakteriyel bir malzemedir. Limonun bir hassaslık yaratmaması için su ile karıştırarak kullanmanızı tavsiye ederim. Limon suyunu terleyen bölgelerinize sürerek kötü koku oluşumunu durdurabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ter Kokusunu Önlemek İçin Ne Gerekiyor