e
sv

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Her insanın yüz şekli kendisine özeldir. Birbirinde farklıdır. Kimisi yuvarlak, kimisi kare, kimisi de üçgen yüz hatlarına sahiptir.

Her insanın yüz şekli kendisine özeldir. Birbirinde farklıdır. Kimisi yuvarlak, kimisi kare, kimisi de üçgen yüz hatlarına sahiptir. Ayrıca yüz şeklimiz kilo alıp verdiğimizde bile oldukça değişime uğrar. Bu yüzden yüz şeklimizi belirlemek gözlük seçiminde en önemli noktalardan biridir.


Yüz Şekli Nasıl Belirlenir?
Öncelikle bir ayna karşısına geçip, yüz şekli ve hatlarını iyice inceleyin. Yüz uzunluğunuz genişliğinden fazlaysa oval ya da dikdörtgen hatlara sahip olabilirsiniz. Eğer yüzünüz hatsız ve daire şekline benziyorsa yuvarlak yüzlü olabilirsiniz. Buna karar vermek için elmacık kemiklerine ve çene çizgisine dikkat etmelisiniz. Alnınızın genişliği çeneye doğru git gide azalıyorsa oval ya da kalp şeklinde bir yüz şekline sahip olabilirsiniz.


Hangi Gözlük Yüz Şeklime Uygundur?
Oval ve yuvarlak yüzlü kişiler kedi gözü, oval ve yuvarlak kenarlı gözlükleri tercih edebilirler. Bu onların yüzlerinde odağın yerini değiştirerek, yüz hatlarını keskinleştirecektir. Uzun ve geniş bir yüze sahipseniz de kare gözlükler yüzünüze oldukça iyi gider. Oval yüzler ise hemen hemen tüm gözlük şekillerini kaldırabiliyorlar. Kare yüze sahip kişiler de yine geometrik şekilli gözlük çerçevelerini tercih etmelidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi